Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Masz pytania? Tel: (22) 320 54 40 lub E-mail: info[małpa]gsdeuroplus.pl

Szukaj

Liderzy zmian


Szanowni Państwo,
 
z przyjemnością informujemy, że wraz ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie, jako Partner w Projekcie, uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację projektu „Liderzy zmian – wsparcie dla uczniów Liceów Ogólnokształcących w powiecie piaseczyńskim”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.1. Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1. Edukacja ogólna.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i cyfrowych oraz umiejętności i postaw przez 273 uczniów (176 DZ/97CH) ze szkół:

  • Liceum Ogólnokształcące w Konstancinie Jez. (Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta),
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie (Zespół Szkół Nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny).
 
W ramach projektu realizowane będą:
  • dodatkowe zajęcia matematyczno- informatyczne, zajęcia z przedsiębiorczości, zajęcia z j. angielskiego, zajęcia dla uczniów o społecznej potrzebie „Trening umiejętności społecznych” oraz koła zainteresowań (Koło zainteresowań j. niemieckim, Koło dziennikarskie z elementami IT, Koło logicznego i kreatywnego myślenia, Koło teatralne, Koło chemiczne, Koło przyrodnicze „Sowa”) dla uczniów
 
  • szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli.
 
 
Realizowane zajęcia mają na celu rozwój kompetencji kluczowych oraz powiązanych z nimi właściwych postaw uczniów w zakresie kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, rozwiazywania problemów, krytycznego myślenia i umiejętności uczenia się oraz kształtowanie umiejętności nauczycieli w korzystanie z najnowszych narzędzi wspierających edukację, budowanie i rozwój ww. kompetencji i postaw u uczniów.
 
 
W ramach Projektu doposażone zostaną pracownie przedmiotowe (matematyczno-przyrodnicze), zakupione zostaną także materiały dydaktyczne do zajęć dla uczniów.
 

Wartość projektu: 595 472,25 zł
Wysokość dofinansowania: 556 944,25 zł
Termin realizacji projektu: 01.09.2019 - 30.06.2021

« Wstecz